Polska pianistka pochodzenia bułgarskiego. Studia w zakresie gry na fortepianie ukończyła z wyróżnieniem w 1973 roku w klasie prof. Zbigniewa Śliwińskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej (obecnie Akademia Muzyczna) w Gdańsku. Studia podyplomowe odbyła w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, w klasie prof. Alexandra Jennera. Oprócz tego uczestniczyła w kursach mistrzowskich Susanne Roche, Dietera Zechlina, i Georgy Seboka. Jest laureatką krajowych konkursów - IV Ogólnopolski Festiwal Młodych Muzyków, II Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny oraz półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 1975 r. (IV wyróżnienie), Konkursu Pianistycznego w Terni, Włochy, w 1975 r, i Konkursu Pianistycznego ARD w Monachium w 1978 r.


Koncertuje w kraju i zagranicą. Jej repertuar obejmuje dzieła od baroku po muzykę XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Mozarta, Beethovena (m.i. Sonata op.106) Schuberta, Schumanna, Chopina, Debussy'ego, Bartóka i innych. Jej udziałem są także prawykonania polskiej muzyki współczesnej.


W roku 1996 założyła wraz z kolegami - muzykami Gdańskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki, które organizuje znane ze swego wysokiego poziomu koncerty kameralne oraz Międzynarodowy Festival "Musica nos unit".


Jest związana od lat z pedagogiką. Obecnie jest profesorem fortepianu w Akademii Muzycznej w Gdańsku i w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest pedagogiem Rafała Blechacza, który w październiku 2005 roku bezapelacyjnie zwyciężył w XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie.

Competition sponsors
Competition partners
The Competition is financed by
The Competition is financed by: the Ministry of Culture and National Heritage of Republic of Poland from the Fund of the Promotion of Culture – a State purpose–specific Fund, as part of the “Music” program, implemented by the National Institute of Music and Dance and the City of Bydgoszcz.
A Partner of the International Paderewski Piano Competition is Kujawsko-Pomorskie Region.