Urodził się w 1936 r. w Częstochowie, gdzie ukończył średnią szkołę muzyczną w klasie Stefanii Borkowskiej. W latach 1952-59 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach, w klasie prof. Władysławy Markiewicz (dyplom z odznaczeniem). W latach 1960-61 studiował w Paryżu u prof. Magdy Tagliaferro. Występował w kraju i za granicą (w byłym ZSRR, Czechosłowacji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Ameryce Płd.).


Od 1961 r. pracuje jako pedagog w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 1972-95 był kierownikiem Katedry Fortepianu. W latach 1979-82 prowadził klasę fortepianu w Wyższej Szkole Muzycznej w Stuttgarcie. Jest jurorem licznych konkursów pianistycznych (np. Warszawa, Bruksela, Tokio) i prowadzi kursy mistrzowskie w kraju i za granicą - od 10 lat w Międzynarodowej Letniej Akademii Muzycznej "Mozarteum" w Salzburgu, czy w Szkole Pianistycznej we Włoszech.

Competition sponsors
Competition partners
The Competition is financed by
The Competition is financed by: the Ministry of Culture and National Heritage of Republic of Poland from the Fund of the Promotion of Culture – a State purpose–specific Fund, as part of the “Music” program, implemented by the National Institute of Music and Dance and the City of Bydgoszcz.
A Partner of the International Paderewski Piano Competition is Kujawsko-Pomorskie Region.