Ceniony profesor, związany uprzednio z Conservatoire National Superieur de Paris, obecnie zaś z Konserwatorium w Genewie. Uczeń Roger-Ducasse'a, Nadii Boulanger i Louisa Hiltbranda, dał się poznać światu jako wybitny pianista. Trzykrotnie nagrodzony "Pierwszą Nagrodą" w Paryskim Konserwatorium, jest również zwycięzcą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu w Genewie.

W trakcie muzycznej kariery współpracował z dyrygentami światowej sławy, w gronie których znaleźli się Charles Munch, Paul Paray, Armin Jordan, Sergiu Comissiona. Jego nagrania uhonorowano nagrodami: "Grand Prix du Disque" i "Diapason d'Or".


Dominique Merlet znany jest na całym świecie nie tylko ze swoich koncertów i recitali, ale także z działalności pedagogicznej, prowadzonych wykładów i klas mistrzowskich. Studenci z jego klasy są laureatami wielu znaczących konkursów pianistycznych.


Merlet jest Przewodniczącym Międzynarodowej Fundacji Nadii i Lili Boulanger, posiada tytuł Honorowego Europejskiego Przewodniczącego EPTA i wielokrotnie uczestniczy w pracach jury na międzynarodowych konkursach pianistycznych. Francuskie Ministerstwo Kultury, doceniając imponujące dokonania i osiągnięcia pianisty, przyznało mu tytuł "Officier des Art Et des Lettres ".

Competition sponsors
Competition partners
The Competition is financed by
The Competition is financed by: the Ministry of Culture and National Heritage of Republic of Poland from the Fund of the Promotion of Culture – a State purpose–specific Fund, as part of the “Music” program, implemented by the National Institute of Music and Dance and the City of Bydgoszcz.
A Partner of the International Paderewski Piano Competition is Kujawsko-Pomorskie Region.