Yoheved Kaplinsky muzyczną karierę rozpoczęła od zdobycia nagrody na Międzynarodowym Konkursie im J. S. Bacha w Waszyngtonie. Ta pochodząca z Izraela pianistka pobierała nauki u Ilony Vince w Akademii Muzycznej w Tel-Awiwie. Następnie jako stypendystka rozpoczęła studia w Juilliard School u Irwin Freundlich. Oddana pracy naukowej wkrótce otrzymała tytuł doktora. W tym czasie zdobyła również szereg nagród za naukowe i pianistyczne osiągnięcia.

W Stanach Zjednoczonych zasłynęła z niezapomnianych recitali, koncertów muzyki kameralnej, a także tych granych z orkiestrą, w takich miastach jak Nowy Jork, Chicago, Filadelfia, Waszyngton. Doceniona za wyjątkową wrażliwość, umiejętność zgłębienia i opanowania techniki gry na fortepianie, Kaplinsky zapraszana jest do prowadzenia wykładów i ćwiczeń w Stanach Zjednoczonych, Izraelu i na dalekim Wschodzie. Obecnie wykłada w klasie fortepianu w Juilliard School w Nowym Jorku. Od roku 1993 uczy także w Tel Hai Summer Institute w Izraelu, a w 1995 roku dołączyła do wykładowców Bowdoin Music Festival w Maine.

Competition sponsors
Competition partners
The Competition is financed by
The Competition is financed by: the Ministry of Culture and National Heritage of Republic of Poland from the Fund of the Promotion of Culture – a State purpose–specific Fund, as part of the “Music” program, implemented by the National Institute of Music and Dance and the City of Bydgoszcz.
A Partner of the International Paderewski Piano Competition is Kujawsko-Pomorskie Region.